Aktuality

Zrušenie vízovej povinnosti do SAE

06.03.2014

Slovenskí občania – držitelia bežných cestovných pasov - už nebudú od 22. marca 2014 potrebovať pri cestách do Spojených arabských emirátov vízum.

Spolu so Slovenskou republikou bude zrušená vízová povinnosť (nevzťahuje sa na držiteľov služobných ani diplomatických pasov) občanom ďalších 12 európskych krajín - Poľska, Slovinska, Českej republiky, Litvy, Maďarska, Lotyšska, Estónska, Malty, Cypru, Chorvátska, Rumunska a Bulharska. 

 

Srí Lanka - vízová povinnosť od 01.01.2012

26.10.2011

Srí Lanka zavádza od 01.01.2012 vízovú povinnosť pre občanov Slovenskej a Českej republiky, tzv. Electronic Travel Authorization (skr. ETA). Vízum bude spoplatnené čiastkou 50 USD na osobu.

Na všetky krátkodobé pobyty s dĺžkou trvania do max. 30 dní je nutné vybavenie vstupného víza ETA ešte pred odletom. K udeleniu víza je potrebný pas s platnosťou min. 6 mesiacov po návrate a potvrdená spiatočná letenka. Vybavenie je možné na stránkach ETA www.eta.gov.lk.

Vo výnimočných prípadoch je vízum možné vybaviť po prílete na letisku za poplatok 75 USD.

Zrušenie vízovej povinnosti - Thajsko

15.08.2011

S platnosťou od 11.8.2011 je zrušená vízová povinnosť pre občanov Slovenskej a Českej republiky cestujúcich do Thajského kráľovstva, pokiaľ ich pobyt nepresiahne 30 dní. 

Pre pobyty trvajúce viac ako 30 dní je potrebné vybaviť vízum štandartným spôsobom ako tomu bolo doposiaľ.

V prípade vstupu do Thajska cez hraničné prechody zo susedných krajín (Kambodža, Laos, Myanmar, Malajzia) bude bezvízový turistický pobyt povolený po dobu 15 dní a cestujúci musí disponovať finančnou hotovosťou min. 10.000,- THB na osobu alebo 20.000,- THB na rodinu.

Naďalej platí, že cestujúci musí mať cestovný pas platný minimálne 6 mesiacov po návrate z krajiny.

Občania ostatných krajín musia konzultovať svoje podmienky vstupu do Thajska na svojich zastupiteľských úradoch.

 

Stredovek na vlastnej koži

20.06.2011

Chcete zažiť stredovek na vlastnej koži?

 Navštívte s nami Stredoveký Hotel Dětenice ***, ktorý bol otvorený v decembri 2009. Unikátne interiéry tohto hotela Vás okúzlia, prežijete noc, ktorá sa pre Vás stane nezabudnuteľným zážitkom.

Ako jediný hotel v Českej republike je zaradený do reťazca unikátných hotelov sveta "Unusual & Unique Hotels of the World".

Jedinečný gurmánsky zážitok na Vás čaká v Stredovekej krčme, kde ochutnáte Dětenické čierné a svetlé pivo, posilníte sa stredovekými špecialitami pripravenými na otvorenom ohni, pobavia Vás tanečnice na stoloch, šermiari, žobráci, fakír a obslúži Vás personál v dobových kostýmoch.